Przeskocz do treści

Informacja w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wolsztynie informuje, że z dniem 6 kwietnia 2017r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. poz. 722)

Przedmiotowe rozporządzenie uchyla rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. poz. 2091), które nakłada m.in. nakaz odosobnieni drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanym w innych gospodarstwach oraz ograniczających ich kontakt z ptakami dzikimi.

Z myślą o osobach utrzymujących drób w sposób przyzagrodowy oraz wymogami   § 1 ust. 1 pkt 2 lit. k rozporządzenia z dnia 4 kwietnia 2017r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. poz. 722) przygotowano druk „Informacji z codziennych przeglądów stad drobiu”, które zobowiązani są prowadzić w sposób udokumentowany posiadacze drobiu. Dokument ten obowiązuje na terenie województwa wielkopolskiego.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Rozporządzenie HPAI

Informacje z codziennych przeglądów stada drobiu

Dodaj komentarz